Aparaty słuchowe

Codziennie spotykasz się z osobami, które mają problem ze zrozumieniem rozmówcy (może sam się z tym borykasz?), narzekają na kiepskie nagłośnienie w kościele, za szybko mówiących spikerów w telewizji.

Czy nie zastanawiałeś się nad tym, że można coś z tym zrobić?

Odpowiesz, że słyszałeś o aparatach słuchowych?

Świetnie!

Pora zapoznać się z nimi albo zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę.

Jak wiesz, technika wciąż idzie do przodu. Wystarczy popatrzeć na przemysł samochodowy, agd. Nad nowoczesnymi rozwiązaniami pracują sztaby ludzi.

Nasza firma reprezentuje dwóch największych producentów aparatów słuchowych na świecie: Oticon (duńsko-polską) i Starkey (amerykańską). Firmy te zatrudniają po kilka tysięcy osób. Oticon ma zakłady także w Polsce, w Szczecinie (Mierzynie), w których pracuje 2 tysiące osób. Codziennie opracowywane są nowe rozwiązania, które są testowane przez osoby z niedosłuchem po to, aby aparaty słuchowe jak najlepiej spełniały swoją rolę.

A jaka to rola?

Czy wspomniane wyżej problemy ze słuchem podnoszą komfort życia? Jak czuje się w towarzystwie osoba nie rozumiejąca, co do niej mówią? Ile można zrozumieć bez głosu i bez napisów z filmu lub oglądanych w telewizji wiadomości? Jak brzmi koncert skrzypcowy w najlepszej pod względem akustycznym sali, ale słuchany z zatkanymi uszami?

Powiesz: ale aparaty piszczą i są niewygodne.

Nie! Może tak było, ale już nie jest. Dzisiejsze aparaty są subtelne i jeśli zaczniesz je nosić, wkrótce zapomnisz, że je masz założone, a nikt ci nie przypomni, bo ich nie zauważy. I rzeczywiście, współczesne aparaty spełniają swoją rolę:

podnoszą komfort życia,

sprawiają, że jesteś w centrum rozmowy, a nie stoisz z boku,

bez wysiłku podążasz za myślą kaznodziei,

z rozkoszą oddajesz się słuchaniu muzyki jaką lubisz.

A, byłbym zapomniał: u nas aparaty słuchowe wcale nie muszą być takie drogie (choć i takie też są)!

Realizujemy wnioski NFZ, pomagamy złożyć podania do PCPR.

Zresztą – najlepiej przekonaj się sam.

Zapraszamy!

 

Kwatera

Zapraszamy do skorzystania z pokoi gościnnych. Do wynajęcia są dwa pokoje dwuosobowe i jeden jednoosobowy. Każdy pokój ma swoją łazienkę. Na wyposażeniu pokoju jest telewizor, radio, czajnik elektryczny. Lodówka dla gości znajduje się w przedpokoju. Samochód (ewentualnie motocykl) można zaparkować na przydomowym parkingu.

Na terenie kwatery obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu oraz innych tego typu używek, w tym narkotyków. Nie przyjmujemy gości ze zwierzątkami, gdyż nie ma na to warunków.

Nasz dom mieści się przy ul. Chopina 4. Po przeciwnej stronie ulicy jest hotel „Gromada”. Nasza uliczka dochodzi do granicy parku zdrojowego od północy. Do centrum Buska-Zdroju (pod górę na północ, skąd np. odchodzą niektóre busy i autobusy) jak i od nowego dworca autobusowego (na zachód) jest około 1 km. Do kościoła parafialnego pw. św. Brata Alberta należy się również skierować na zachód (ok. 200 m). Do sanatoriów „Marconi” (na południowy wschód) i „Włókniarz” (na południe) jest prawie taka sama droga przez park (ok. 500 m). Widać zatem, że nasze położenie jest bardzo dobre: wszędzie jest niedaleko. Mimo to panuje tu spokój i cisza: idealne warunki do wypoczynku.